Fotobaserede værker som collager, digitalt manipulerede fotografier og originalfotografier udført som fx kunstværk, portræt eller rejsebeskrivelse med en væsentlig historisk eller ejermæssig betydning.
Fotos
2420/704
Balder Olrik: "Suburban Nightlife #1", 1998. Analogt print fra dias. Unika. Lysmål 54 x 83.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2423/229Lyngby
Signeret farvefotografi af den engelske skuespiller Sir Roger Moore.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2423/256Lyngby
Stort signeret s/h fotografi af den amerikanske musiker Art Garfunkel (f. 1941) under en sceneoptræden.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2423/285Lyngby
Seks signerede fotografier af berømte fodboldspillere - George Best, Ferenc Puskás, Bobby Moore, m.fl. (6).
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2423/669Lyngby
Alexander von Reiswitz: "Percy" fra serien "Toros", 2009. Sign. på bagsiden. C-Print i farver. Bladstørrelse 40 x 49,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: