2419/684
Kaj Gottlob (f. København 1887, d. 1976)
Cirkulært vægur af teak med konveks urskive. Visere og romertal af messing. Udført 1930'erne. Diam. 28.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||