2419/​615

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Skab og sokkel af massiv mahogni, messingforede samlingshuller. Indvendig med hylder og tre udtræksbakker. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.200 DKK
3.000 DKK