2419/928
Dansk møbeldesign
Sæt på seks bøjler med tilhørende vægbeslag af formbøjetbøg. Bøjlelængde 40. (12) B4
Kategori ændret til moderne møbler - AWI skal klargøre uanset. AmH 14/5
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To dyveler til beslag mangler. Et beslag med afslag ved monteringshul.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt